Forum Społeczności Mleczarskiej 2024

Prelegenci

info

Alana Hudson jest zawodową dyplomatką. Stanowisko Ambasadora Nowe Zelandii w Polsce objęła w sierpniu 2021.

Poprzednio pracowała w Przedstawicielstwie Nowej Zelandii przy Unii Europejskiej w Brukseli a następnie w Przedstawicielstwie Nowej Zelandii przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie.

W latach 2018-2021, Pani Hudson kierowała Departamentem Negocjacji Handlowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu. Specjalizowała się w sektorze handlu i usług cyfrowyh oraz międzynarodowej polityce inwestycyjnej. Była najwyższej rangi urzędnikiem reprezentującym Nową Zelandię przy zwieraniu Umowy o partnerstwie w gospodarce cyfrowej (początkowo z Singapurem i Chile).

W latach 2015-2018, Pani Hudson była głównym doradcą i kierownikiem wydziału w Departamencie Ameryk Ministerwstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Nowej Zelandii. Nadzorowała utworzenie Ambasady Nowej Zelandii w Bogocie, Kolumbii, dbała o stosunki dyplomatyczne z krajami Pacyfiku.

Wcześniejsza kariera Pani Hudson była głównie skoncentrowana na polityce handlowej. Reprezentowała Nową Zelandię w wielu organach WTO (w tym dotyczących rolnictwa, szeroko pojętego handlu towarami, własności intelektualnej, handlu cyfrowego). Była głównym negocjatorem reprezentującym Nową Zelandię podczas negocjacji Porozumienia o ułatwieniach w handlu.

Ukończyła z wyróżnieniem Master of Commerce w biznesie międzynarodowym na Uniwersytecie Auckland w 2001 roku.

Alana Hudson

Ambasador Nowej Zelandii
w Polsce

udział w konferencji

Kiedy ambicje spotykają się
z rzeczywistością

opis
wystąpienia

PANEL DYSKUSYJNY -
Zrównoważone mleczarstwo

opis
wystąpienia